Złote biegi dla Garwolina

Biegnij Warszawo, Bieg Niepodległości, Maraton i Półmaraton Warszawski oraz wiele inny biegów z wieloletnią tradycją z całej Polski ustąpiło palmy pierwszeństwa biegowi ?Avon kontra przemoc ? biegnij w Garwolinie?.

Ubiegłoroczna edycja naszej imprezy wygrała plebiscyt na najlepszy bieg na 10 km w Polsce oraz została uznana za najlepszą imprezę biegową na Mazowszu.

Trzy pierwsze miejsca dla i dwa trzecie dla II edycji garwolińskiego biegu ?Avon kontra przemoc? przyznali biegacze z całego kraju w plebiscycie organizowanym przez największy polski portal biegowy MaratonyPolskie.pl.Jest to najważniejsze i najbardziej prestiżowe wyróżnienie jakie mogą otrzymać organizatorzy biegów masowych w Polsce.II edycja biegu ?Avon kontra przemoc ? biegnij w Garwolinie? została uznana za najlepszy w Polsce bieg na 10 km, w tej kategorii pokonała 96 innych imprez biegowych, oraz najlepszą spośród 38, imprezę biegową na Mazowszu. Garwoliński bieg zwyciężył także w kategorii biegów dużych, w których startowało od 500 do 999 osób.
Organizatorzy mają na koncie także trzecie miejsce w kategorii biegów zorganizowanych w miastach od 5 do 25 tys. mieszkańców oraz w kategorii biegów organizowanych przez stowarzyszenia, fundacje i firmy.
Nasz sukces było możliwy, dzięki ogromnemu zaangażowaniu i osób ze Stowarzyszenia ?Truchtacz.pl?, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz głównego sponsora, firmy Avon. W tym miejscu chcielibysmy bardzo podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji biegu ? władzom miasta i powiatu, służbom porządkowym, wolontariuszom i przede wszystkim MIESZKAŃCOM GARWOLINA, którzy jako kibice licznie stawili się na trasie biegu aby kibicować zawodnikom z Polski i zagranicy.